20 yılı aşkın süredir araştırma geliştirme çalışmalarına yapılan önemli yatırımlar ve yoğun çalışmalar neticesinde elde edilen tecrübe , bilgi birikimi ve profesyonellik, Rotem Kimyevi Maddeleri, sadece Turkiye nin yem fosfat endüstrisinin oluşumu ve gelişimine katkı sağlayan yapısı dışında, Global yem fosfat endüstrisi alanında da rekabetçi bir firma olmasına katkı sağlamıştır.

Rotem Kimyevi Maddeler ’in stratejisi, “En iyi yem fosfatı, en iyi fosforik asitten üretilir”. 2019 yılında, Rotem Kimyevi Maddeler, Avrupa Yem Fosfatları Standartlarına uygunlukta ve temizlikte hammadde teminini elde etmek adına yeni bir fosforik asit temizleme tesisi kurmuştur.

Firmamızın amacı, sürdürülebilir ve kaliteli ürünler üretmektir. Milyonlarca insan, sağlıklı, kaliteli ve erişilebilir ürünlerden yararlanmak istemektedir. Firmamızın ürünlerinden, Di Calcium Phosphate ve Mono Calcium Phosphate hem yem endüstrisi alanında hem de gıda endüstrisi için önemli bileşenlerdir.

Rotem Kimyevi Maddelerin operasyonu, dünya çapındaki dağıtım ve tedarik zinciri ile desteklenmektedir. Rotem Kimyevi Maddeler, ICL ’in avantaj yaratan büyüklüğü, coğrafi yayılımı ve operasyonel esnekliğinden faydalanmaktadır.

Rotem Kimyevi Maddelerin başarısı, bizlerin verimli, son derece güvenli, doğadaki ekolojik etkilerinin sınırların çok altında kaldığı ve sürdürülebilirlik ilkesine sıkı sıkıya bağlı kaldığı bir yapının sonucudur. Bu Rotem için bir slogan değil bir organizasyonel kültürdür.