ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ KAPSAMI

Rotem Kimyevi Maddeler Sanayi ve Tic. A.Ş. ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemine sahiptir. Firmamız Çanakkale Yolu 12. Km Bandırma/Balıkesir adresinde, kalsiyum fosfat yem katkı maddelerinin üretimini titizlikle yürütmektedir. Şirketimizin kurmuş olduğu Çevre Yönetim Sistemi, çevreye etkisi olan iç ve dış hususları ile birlikte, tüm iç ve dış tarafları, ürün ve hizmetlerini kapsamaktadır. Faaliyetlerin devamı gerekliliği için doğal kaynakların (elektrik, su, doğalgaz vb.) tüketimi kontrolü gerçekleştirilmektedir. Yıllık hedeflerde doğal kaynak kullanımının azaltılmasına yer verilerek doğal kaynak tüketiminin azaltılması amaçlanmıştır. Faaliyetlerimiz esnasında tesisimizde ortaya çıkan atıkları tüm sahalarda sınıflarına uygun olarak ayrıştırmakta ve geçici atık depomuzda bulundurmaktayız. Atıkların bertarafı için çalışmalarda yetkili kuruluşlar ile çalışılmaktadır.

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ KAPSAMI

Rotem Kimyevi Maddeler Sanayi ve Tic. A.Ş. İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemine sahiptir. Firmamız Çanakkale Yolu 12. Km Bandırma/Balıkesir adresinde, kalsiyum fosfat yem katkı maddelerinin üretimini titizlikle yürütmektedir. Kurulmuş olan İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim sistemi şirketimizin iç ve dış hususları ile birlikte tüm iç ve dış tarafları hizmet tedarikçileri taşeron ve kiracı firmamızı kapsamaktadır. Faaliyetlerimizin kesintisiz devamını sağlarken çalışan güvenliğimizin de en üst seviyede tutularak iş kazası sayımızın 0 olması her yıl hedefimizdir.

Tüm faaliyetlerimiz için uzman ekip desteği ile risk değerlendirmeleri yaparak belirlenen risklerin kaynağında önlenmesi en öncelikli hedefimizdir.